Informacje z serwisu Hutnictwo publikowane w portalu wnp.pl
  • Miedź ma za sobą mocny wzrost notowań
    Ceny miedzi na giełdzie metali LME w Londynie spadają - metal w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniany po 6.978,00 USD za tonę, po zniżce o 0,2 proc.
  • Analiza Pareto ANOVA cech geometrycznych wyrobów kształtowanych w ZSW w cyklu adaptacyjnym EDM
    Czynniki oddziałujące na proces kształtowania EDM materiałów trudno obrabialnych powodują wzrost niedokładności wymiarowo-kształtowej, chropowatości powierzchni wyrobów, a także przyspieszone zużycie narzędzia. W artykule przedstawiono analizę zależności odchyłek wykonawczych powierzchni, które powstają w cyklicznym procesie kształtowania EDM, i odchyłek narzędzia od wybranych czynników. W analizie zastosowano metodę Pareto ANOVA. Geometrię oceniano na podstawie odchyłek wymiaru i odchyłek geometrycznych elektrody oraz kształtowanej nią powierzchni wyrobu. Pomiary wykonano na współrzędnościowej maszynie pomiarowej w trybie kontroli po każdym cyklu obróbki pojedynczego elementu. Obróbkę zrealizowano w Zintegrowanym Systemie Wytwarzania (ZSW), pracującym w Centrum Obsługi Badań Naukowych i Dydaktyki WIMIR AGH. Przeanalizowano także wskaźniki WRR i MRR, charakteryzujące efektywność procesu i przydatność narzędzia.
  • Minister Tchórzewski zdradza nowy plan dla KGHM
    W latach 2018-2022 nakłady inwestycyjne KGHM w kraju wyniosą średnio 2,3 mld zł rocznie - wylicza minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Produkujemy:

Kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wymiary kontenera wykonanego według normy DIN 30722

 

 

 

3891 (27)

Reklama Google

Tabela kursów NBP

© 2018 Biuro handlowe Maszyny.PW